Przygotowanie fizyczne do pracy konwojenta
Konwojent to ochroniarz specyficznego rodzaju, który zajmuje się przewożeniem dużych sum pieniędzy lub przedmiotów wysokiej wartości. Jest to praca wyjątkowo niebezpieczna, nawet w gronie ochroniarzy, ponieważ wiąże się z ciągłym ryzykiem padnięcia ofiarą zorganizowanego napadu.
Przestępcy, chcący przechwycić cenny, przewożony towar, bowiem zwykle nie przebierają w środkach. Z tego powodu w pracy konwojenta tak ważne jest dobre przygotowanie fizyczne.
Konwojentem zostają zwykle ochroniarze z kilkuletnim stażem. Pracodawcy, przyjmujący na to stanowisko takie osoby, mogą mieć bowiem pewność, że kandydaci mogą się już pochwalić pewnym doświadczeniem i nie popełnią tragicznego w skutkach błędu.
Zwykle wymagany jest także dokument, zaświadczający o wpisaniu na listę kwalifikowanych ochroniarzy fizycznych oraz zezwolenie na posiadanie broni palnej. Osoba, pracująca w konwoju, nie powinna być wcześniej karana.
Co więcej, musi się cechować dużą odpornością na stres, który zresztą będzie jej towarzyszył przez cały czas wykonywania obowiązków. Konwojenci przechodzą te same szkolenia co ochroniarze.
Oczywiście, nie każdy ochroniarz może zostać w przyszłości osobą, odpowiedzialną za przewóz drogocennego ładunku. Jednostka taka musi się odznaczać wyjątkową sprawnością fizyczną, odpowiednim refleksem i celnością w oddawaniu ewentualnych strzałów.
Musi potrafić doskonale się bronić, a co więcej być przygotowana na szybkie reagowanie nawet w najbardziej podbramkowej sytuacji. Powinna też zdawać sobie sprawę, że w momencie ataku może utracić nie tylko transportowany towar, ale i własne życie.
Polecane artykuły
Zorganizowane grupy przestępcze
Przestępczość zorganizowana istnieje na świecie w różnej postaci już od wielu, wielu lat. Pozwala ona na zdecydowanie sprawniejsze działanie w szeregach kryminalistów, jednocześnie przynosząc większe zyski i stały dochód. Jako że wydaje się zdecydowanie bardziej opłacalna niż działalność jednostk
Inkaso – kto z niego korzysta?
Specyficzną usługą realizowaną przez agencje ochrony, do której najczęściej wykorzystuje się konwój, jest inkaso. To działanie polegające na podejmowaniu środków pieniężnych w postaci gotówki, papierów wartościowych, a czasami metali szlachetnych przez konwojentów, którzy następnie przewożą dobra po