Przemoc domowa
Zwykle zakłada się, że dom rodzinny to najbezpieczniejsze miejsce dla każdego człowieka. Niestety, coraz częściej zdarza się, że paradoksalnie właśnie on staje się siedliskiem przemocy. Cierpią na tym nie tylko dzieci, ale również wszyscy domownicy, których relacje zostają mocno nadszarpnięte, a poprawa nie następuje tak długo, jak długo nie rozwiąże się problemu.
Przemoc domową może zgłosić tak naprawdę każdy. Kobiety jednak bardzo rzadko przyznają się, że są bite przez swoich mężów czy partnerów. Powoduje nimi nie tylko strach przed zemstą dręczyciela, ale i złudne wrażenie miłości.
Powinny jednakże jak najprędzej zgłosić przestępstwo, by móc założyć Niebieską Kartę. Jeśli będą zwlekać, mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii oraz wpłynąć niekorzystnie na psychikę dorastających dzieci. W wyniku przemocy domowej ginie wiele osób prześladowanych.
Zdarza się też, że ofiary nie wytrzymują presji i chcąc załatwić sprawę samodzielnie, zabijają prześladowców lub dokonują samobójstwa. Trzeba też koniecznie pamiętać, że równie złe, jeśli nawet nie gorsze od przemocy fizycznej jest znęcanie się psychiczne.
Polecane artykuły
Zorganizowane grupy przestępcze
Przestępczość zorganizowana istnieje na świecie w różnej postaci już od wielu, wielu lat. Pozwala ona na zdecydowanie sprawniejsze działanie w szeregach kryminalistów, jednocześnie przynosząc większe zyski i stały dochód. Jako że wydaje się zdecydowanie bardziej opłacalna niż działalność jednostk
Inkaso – kto z niego korzysta?
Specyficzną usługą realizowaną przez agencje ochrony, do której najczęściej wykorzystuje się konwój, jest inkaso. To działanie polegające na podejmowaniu środków pieniężnych w postaci gotówki, papierów wartościowych, a czasami metali szlachetnych przez konwojentów, którzy następnie przewożą dobra po