O czym mogą świadczyć zawroty głowy?
Zawroty głowy przydarzają się od czasu do czasu każdemu z nas – szczególnie przy zbyt szybkiej zmianie pozycji ciała. Jeśli jednak powtarzają się one regularnie bądź trwają przez długi czas, z pewnością należy udać się do lekarza. Może to bowiem świadczyć o poważnej chorobie. Zawroty głowy możemy podzielić na kilka typów.
Pierwsze z nich to nagłe i krótkotrwałe, ale silne. Warto wiedzieć, że krótkotrwałość może w tym przypadku oznaczać nawet kilka godzin. Mogą stanowić one objaw hipoglikemii, choroby Meniere’a lub niewydolności tętnic szyjnych. Drugi typ zawrotów charakteryzuje duża intensywność i bardzo powolne ustępowanie – trwają one nawet do kilku tygodni.
Może to świadczyć o problemach z błędnikiem bądź nerwem przedsionkowym. Trzecią grupę zawrotów głowy stanowią zawroty przewlekłe, które prawie w ogóle nie mijają. Są one najgroźniejsze ze wszystkim typów i mogą świadczyć nawet o guzie mózgu bądź miażdżycy naczyń mózgowych. Zawrotów głowy nigdy nie można więc lekceważyć i najlepiej jak najszybciej udać się do lekarza.
Polecane artykuły
Zorganizowane grupy przestępcze
Przestępczość zorganizowana istnieje na świecie w różnej postaci już od wielu, wielu lat. Pozwala ona na zdecydowanie sprawniejsze działanie w szeregach kryminalistów, jednocześnie przynosząc większe zyski i stały dochód. Jako że wydaje się zdecydowanie bardziej opłacalna niż działalność jednostk
Inkaso – kto z niego korzysta?
Specyficzną usługą realizowaną przez agencje ochrony, do której najczęściej wykorzystuje się konwój, jest inkaso. To działanie polegające na podejmowaniu środków pieniężnych w postaci gotówki, papierów wartościowych, a czasami metali szlachetnych przez konwojentów, którzy następnie przewożą dobra po