Kąpiele solankowe – na co pomagają?

Kąpiele solankowe – na co pomagają?

Rosnąca popularność SPA, a więc miejsc, gdzie można oddać się tyleż korzystnym, co przyjemnym zabiegom, jest faktem. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze salony SPA są jedynie miejscem, w którym kobiety mogą oddać się czynnościom upiększającym i opóźniającym efekty starzenia.

Część z oferowanych tam zabiegów może mieć realny i pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a nawet stanowić element terapii wielu schorzeń i dolegliwości. Doskonałym przykładem są kąpiele solankowe, które można spotkać również w sanatoriach oraz renomowanych centrach fizjoterapii.

Solanka to woda, w której rozpuszczono rozmaite substancje mineralne, w tym jony sodowe, związki siarki, potasu, magnezu, bromu i wiele innych cennych składników. W miejscowościach uzdrowiskowych do przygotowania kąpieli solankowych często używa się wód naturalnych, pochodzących z ujęcia znajdującego się w obrębie ośrodka.

Takie wody są najbardziej wartościowe i doskonale wpływają na nasz organizm. Ich naturalne pochodzenie stanowi dodatkowy atut.

Tam, gdzie ujęć nie ma używa się wody sprowadzanej z uzdrowisk lub rozpuszcza się w zwykłej wodzie składniki w odpowiednich proporcjach. Kąpiel solankowa może pomóc na wiele przypadłości.

Jest zbawienna w przypadku schorzeń górnych dróg oddechowych. Unoszące się w powietrzu jony wdychamy do płuc, co pozytywnie wpływa na ich kondycję.

Ponadto terapie solankowe są zalecane przy leczeniu otyłości, chorób serca, problemów kobiecych czy schorzeń reumatoidalnych oraz urazów ortopedycznych. Poza tym sprawdzają się doskonale w procesie rehabilitacji po urazach.